Menu

Náš příběh

Anavy idé

Historie značky Anavy

2007

Vše začalo prvním těhotenstvím zakladatelky Ivany Filipovičové a jejími myšlenkami o ušetření vyprodukovaného domovního odpadu a peněz v domácím rozpočtu. Rozhodla se tehdy používat látkové pleny a zároveň, vzhledem k tomu, že ji současná nabídka na trhu nijak zvlášť neohromila, zkusit si je i sama šít. Její výrobky nejen že dobře sloužily narozené dceři, ale vyzkoušely je i děti kamarádek a postupně o ně začal být velký zájem i na internetu.

2009

Ivana přivádí na svět druhé dítě a je třeba rozšířit tým o další členy. Začínají jí pomáhat dvě maminky na rodičovské dovolené a jedna profesionální švadlena s průmyslovými šicími stroji a technikou.

2011

Ivanina rodina se rozrůstá o třetí dítě. Opět má tak možnost podrobit vlastní plenky objektivnímu testování. Její užitečné poznatky a poznatky maminek stovek miminek z celé republiky i ze zahraničí se odrazily v úpravách plenek a ve vývoji nových produktů. Plenky Anavy se umísťují na top příčkách v Anketě plena roku. Anavy se stává absolutním vítězem s největším počtem hlasů v roce 2011, 2012 a 2013. V roce 2013 navíc získává tituly:

  • Kalhotová plena roku s výrobkem Anavy jednovelikostní bambusová plena
  • Čtvercová plena roku s výrobkem Anavy bambusová vícevrstvá plena
  • AIO plena roku s výrobkem Anavy plena vše v jednom
  • Svrchní kalhotky roku s výrobkem Anavy PUL svrchní kalhotky

Tato anketa probíhala od roku 2011 do roku 2016 a pleny Anavy se vždy pohybovaly na horních příčkách. V roce 2016 tato anketa zanikla a v současné době neprobíhá žádná jiná spotřebitelská anketa zaměřená na látkové pleny.

2012

Na konci tohoto roku se výrobní tým značně rozšiřuje a Ivana zajišťuje převážně administrativu, focení výrobků, ale hlavně plánuje a realizuje budoucnost značky.

2014

Je nezbytné zajistit administrativní a skladové zázemí, ještě více se rozrostla i šicí dílna a firma neustále testuje nové možné materiály (které po pečlivém zvážení zařazuje do výroby), přidává nové vzory a i díky tomu Anavy plenky stále patří k těm nejlepším na trhu.

2018

Anavy se z důvodu dalšího růstu musí znovu stěhovat do větších prostor. Novým zázemím se stává jedna z budov svého času regionálně významného textilního závodu (svým způsobem tak Anavy pomáháme v místě svého působení k jistému obnovení tradice textilní výroby, která k Ivančicím patří již od 40. let 19. století).

2019

Anavy zakládá druhou šicí dílnu pro druhou sortimentní divizi látkových vložek.

?

Detailněji se o naší historii přímo „z pera“ Ivany Filipovičové dočtete v článku Jak vznikla značka Anavy.