Menu

Etické principy Anavy

 

  • Plenky Anavy původně nevznikly za účelem obchodu, ale jako plenky pro co největší pohodlí a funkčnost u vlastních dětí zakladatelky. Ivana Filipovičová tedy plenky vyvíjela bez obvyklých omezení, která jsou kladena na vývojáře (jako např. co nejnižší cena materiálu, ušetřit na mzdách, časová efektivita při výrobě), ale jediné, co brala v potaz, byla kvalita, funkčnost, pohodlí dětí a krásný vzhled. I když se tyto plenky nakonec staly obchodní značkou (nebo možná právě proto), jsou toto stále ty hodnoty, které Anavy vyznává, a na jejichž základě plenky nadále vyrábí. Tyto hodnoty můžeme nazvat „jako pro vlastní děti“.
  • Plenky Anavy jsou vyráběny v České republice, společnost při jejich výrobě nikterak nezneužívá žádnou pracovní sílu. Koupí této značky tak navíc podpoříte podnikání českého subjektu.
  • Plenky Anavy jsou vyráběny převážně z českých materiálů, případně evropských (když není možné materiál požadované kvality získat v ČR), společnost tak podporuje místní výrobce.
  • Je pro nás zásadní, kolik procent výrobního procesu finálního produktu proběhne například v často zmiňované Číně, a kolik v České republice nebo v Evropě. Výroba u nás totiž probíhá za etičtějších podmínek - jednak směrem k pracovní síle (nezneužívání, adekvátní mzdy, zdravotní, sociální a důchodové pojištění, placená mateřská, dostupnost vzdělání, rovnoprávnost žen...), ale i směrem k životnímu prostředí (emise - normy na odpadní vody a zplodiny, nakládání s odpadními materiály...), což je to, co cenu zvyšuje. Pro nás v Anavy je důležité šít naše výrobky právě z materiálů, které jsou sice dražší, ale nenesou na sobě zátěž v podobě zneužívání lidí a poškozování životního prostředí.
  • Anavy nebalí své výrobky do žádných přebytečných obalů, co následně skončí v koši. Pomáhá tak regulovat enormní množství těžko rozložitelného odpadu. Obaly od jiných dodavatelů (krabice, sáčky, výplně) jsou efektivně recyklovány a využity k zabalení expedovaných objednávek.

    Více o značce Anavy se můžete dočíst v článku Proč zvolit značku Anavy.