Menu

Proč zvolit Anavy?

 • Anavy vyznává a dodržuje "přísné etické standardy".
 • Látky, které odebíráme, jsou certifikovány evropským certifikačním standardem Öko-Tex – v našem případě první třídy (tedy pro děti do tří let). Látky, které naši dodavatelé takto certifikovány nemají, necháváme testovat v českých laboratořích, kde získáváme certifikaci nezávadnosti pro děti do tří let na základě kontrolních parametrů, které svojí přísností převyšují ty evropské. Plnění veškerých legislativních požadavků je u nás pravidelně ověřována pracovníky kontrolních orgánů. Myslíme si, že není problém, že některé ze surovin na výrobu látek jsou nakoupené v zahraniční, protože mnohdy to ani nelze jinak (například bavlnu v ČR vypěstovat není možné). Co je pro nás ale zásadní, je, kolik procent výrobního procesu finálního produktu proběhne například v často zmiňované Číně, a kolik v České republice nebo v Evropě. Výroba u nás totiž probíhá za etičtějších podmínek - jednak směrem k pracovní síle (nezneužívání, adekvátní mzdy, zdravotní, sociální a důchodové pojištění, placená mateřská, dostupnost vzdělání, rovnoprávnost žen...), ale i směrem k životnímu prostředí (emise - normy na odpadní vody a zplodiny, nakládání s odpadními materiály...), což je to, co cenu zvyšuje. Pro nás v Anavy je důležité šít naše výrobky právě z materiálů, které jsou sice dražší, ale nenesou na sobě zátěž v podobě zneužívání lidí a poškozování životního prostředí.
 • Anavy je na trhu již od roku 2009, kvalita výrobků je tedy bezpečně prověřena. Stejně jako chování se na trhu v souladu se směrnicemi a zákony České republiky, které jsou silně prozákaznické.


  • Deklaraci kvality a oblíbenosti získala značka Anavy několikrát v soutěž Plenka roku. Značka se stala absolutním vítězem s největším počtem hlasů v roce 2011, 2012 a 2013. Tato anketa probíhala od roku 2011 do roku 2016 a pleny Anavy se vždy pohybovaly na horních příčkách. V roce 2016 tato anketa zanikla a v současné době neprobíhá žádná jiná spotřebitelská anketa zaměřená na látkové pleny.
  • Anavy kromě samotných výrobků nabízí také poradenský servis. S námi vás čeká přátelský přístup a vstřícnost při zodpovídání vašich dotazů. V korporátních společnostech nebo při nákupu "nevím od koho", vám tento servis může chybět.
  • Anavy má jako jediný e-shop prodejce plen interaktivního webového Průvodce sestavením výbavičky, který vám může ušetřit mnoho času tráveného přemýšlením „co a v jakém množství nakoupit“.


 • Anavy vás nenutí do koupě celé výbavy naráz, naopak vás podpoří v postupném objevování ideálního plenkového systému pro vás. I proto vyvinula a nabízí testovací sadu za zvýhodněnou cenu.

 

 • Pro výrobu používáme pouze dlouhodobě ověřené materiály a neexperimentujeme na zákaznících. Každý nový materiál nejdříve pečlivě testujeme, ne jen laboratorně, ale i uživatelsky.
 • U plenek Anavy nepřichází zadeček miminka do styku s polyesterem, protože na savá jádra používáme bambusové froté = viskóza, která je z 80 % rostlinného původu; zbývajících 20 % tvoří polyester, který je však u našich plen v rubu úpletu (PES je přidáván pro vyšší pevnost a životnost výsledného materiálu a NEpřichází do styku s pokožkou dítěte, protože naše pleny jsou šité tak, že tento podklad je skrytý uvnitř). Navíc v našem bambusovém froté je surovina pro těchto 20 % polyesteru získávána z recyklovaných plastových lahví. Jednou naší plenou se savými jádry zrecyklujeme dvě plastové lahve! Na polyesterový flís má mnoho dětí dráždivou reakci a navíc uvolňuje do vody, následně do moře atd. PES mikrovlákna.
 • Anavy plenkový sortiment poskytuje flexibilitu. Nejenže nabízí plenky pro mnoho způsobů a druhů zabalení děťátka, a i různé materiály, aby si každý mohl vybrat, co mu nejvíce bude vyhovovat, ale přináší také variabilní řešení pro různé ekonomické situace v závislosti na to, kolik chcete do pořízení plenkové výbavičky investovat. Pokud je vaší prioritou ušetřit, nakoupíte jen pár svrchňáčků a cca 50 ks bavlněných čtvercových plenek a celou výbavu pořídíte zhruba za 3 500 Kč. Moderní výbavu, složenou z kalhotkových plenek i plenek vše v jednom, pořídíte za cca 10 000 Kč.
 • Anavy vyrábí další látkové zboží, které se vám při péči o miminko bude hodit. Více se s ním můžete seznámit v článku Co látkového od Anavy se vám může ještě hodit.