Jak vznikla značka ANAVY?

Historie

Jmenuji se Ivana Filipovičová, mám tři děti a jednoho manžela :) Už na začátku prvního těhotenství (v roce 2007) jsem se rozhodla (a manžel mě v tom podpořil), že ušetříme trochu toho odpadu a zároveň i naši peněženku a budeme používat látkové pleny místo jednorázových "pampersek". Začala jsem tedy zkoumat, co se na trhu nabízí, zakoupila pár plenek, zkoumala je a řekla jsem si, že to nevypadá tak složitě a že si tedy zkusím nějaké sama ušít. Zkombinovala jsem tehdy různé kupované plenky a výsledná díla nosila dcera do cca půl roku věku, kdy z nich vyrostla.

Plenka

Věděla jsem o existenci jednovelikostních plenek, které vydrží od narození po nočník, ale měla jsem jen jednu a ta se mi zdála hrozně velká a neforemná. Tak jsem se pustila do vymýšlení vlastního střihu, který jsem postupně upravovala podle toho, co se mi po nasazení na dceru nelíbilo. Plenky následně vyzkoušely děti mých kamarádek a později o ně začal být velký zájem i na internetu, takže jsem vyřídila všechny formality (zejména shánění certifikovaných materiálů, nití...) a pustila se do prodeje.

Plenky

Časem do sortimentu přibyly dámské vložky, zavinovačky z merino vlny, vlňěné a flísové svrchní kalhotky atd.

Vzhledem k poptávce nebylo nadále možné, abych plenky šila sama, navíc se nám narodil na začátku roku 2010 syn, a tak jsem k sobě přibrala tři pomocnice. Dvě z nich byly, stejně jako já, maminky na rodičovské dovolené a třetí je profesionální švadlena s průmyslovými šicími stroji a technikou.

Patentky

Když přijdou z Nového Zélandu patentky...
 

Současnost

Naše plenky postupně otestoval syn (nar. 2010), druhá dcera (nar. 2011) a stovky dalších miminek po celé republice i v zahraničí. Poznatky maminek se odráží v úpravách plenek a ve vývoji nových produktů.

Na konci roku 2012 se již na výrobě plenek podílelo 5 švadlen, balíčky pro vás balí a chystá kolegyně Martina, která s vámi i komunikuje e-mailem a já zajišťuji administrativu, fotím výrobky a samozřejmě plánuji naši budoucnost Laughing


Náš stánek na konferenci Aktivní rodičovství 2012

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.