Menu

Blog

Rozšiřujeme použití recyklovaných materiálů

Značka Anavy se již od samého začátku snaží respektovat principy, které by se daly shrnout do označení “sociální”. Více o tom si můžete přečíst v části našeho představení v záložce “Jsme sociální podnik”. Jedním ze zásadních hledisek je mezi těmito principy hledisko environmentální.V roce 2019 jsme do výroby dětských kalhotových plen a savých jader zavedly nový materiál, a to bambusové froté, ve kterém je běžná polyesterová příze nahrazena přízí vyrobenou z recyklovaného plastu. Společně tak pomáháme smysluplně využít enormní množství těžko rozložitelného plastového odpadu. Jednou naší plenou se savými jádry zrecyklujeme dvě plastové lahve! Více o tomto se můžete dočíst v našem článku Recyklujeme společně.

 Od druhé poloviny července 2020 zavádíme do výroby nový PUL, ze kterého šijeme svrchní kalhotky, tréninkové kalhotky, Anavy Easy, pytle na pleny a další doplňkový sortiment. Nově je pro výrobu tohoto materiálu použit úplet z recyklovaného polyesteru, takže dochází k zásadnímu rozšíření materiálů z recyklu do našeho výrobkového portfolia (a to na téměř celý náš sortiment - z recyklované příze je vyráběno cca 80% našeho výrobkového portfolia). Takže například při koupi jak naší plenky se savými jádry, tak svrchních kalhotek, jsou to již 3 plastové lahve, které společně zrecyklujeme.

 
Hledisko environmentální nebylo ale jediné, které nás k této změně vedlo. Další naší zásadou a naším cílem totiž je neustále vylepšovat kvalitu našich výrobků. Od nového PUL materiálu tedy navíc můžete očekávat:
 
  • je měkký a jemný
  • je vysoce spolehlivý
  • je na trhu dlouhodobě osvědčený
  • je kompletně vyrobený v Evropě (převážně v ČR)
 
Pro zajímavost stojí ještě za zmínku, jak se u nás změny ohledně PUL materiálu vyvíjely historicky. Na začátku jsme PUL dováželi z USA, následně jsme přešli na PUL evropský a nyní se jedná o PUL z recyklované příze, jehož původ je zcela evropský (příze z Evropy, tisk ČR a laminace v Evropě).
 


Těšíme se na vaše reakce a věříme, že vás potěší i uvedení nové designové kolekce, kterou jsme v souvislosti s touto změnou také připravili.

Spolu s ní budou nově výrobky doplněny speciální etiketou zobrazující piktogram, že k výrobě bylo použito materiálu z recyklu.

 
Přejeme vám příjemné užívání našich výrobků s dobrým pocitem, že společně šetříme životní prostředí.
author

Jana Krátká

Máma tří dětí, příznivec všeho jinakostního (ale zároveň jakostního, tedy i značky Anavy:-)) a naše spolupracovnice.