Menu

Články

Proč zvolit značku Anavy

 • Plenky Anavy původně nevznikly za účelem obchodu, ale jako plenky pro co největší pohodlí a funkčnost u vlastních dětí zakladatelky. Ivana Filipovičová tedy plenky vyvíjela bez obvyklých omezení, která jsou kladena na vývojáře (jako např. co nejnižší cena materiálu, ušetřit na mzdách, časová efektivita při výrobě), ale jediné, co brala v potaz, byla kvalita, funkčnost, pohodlí dětí a krásný vzhled. I když se tyto plenky nakonec staly obchodní značkou (nebo možná právě proto), jsou toto stále ty hodnoty, které Anavy vyznává, a na jejichž základě plenky nadále vyrábí. Tyto hodnoty můžeme nazvat „jako pro vlastní děti“.
 • Plenky Anavy jsou vyráběny v České republice, společnost při jejich výrobě nikterak nezneužívá žádnou pracovní sílu. Koupí této značky tak navíc podpoříte podnikání českého subjektu.
 • Plenky Anavy jsou vyráběny převážně z českých materiálů, případně evropských (když není možné materiál požadované kvality získat v ČR), společnost tak podporuje místní výrobce.
 • Látky, které odebíráme, jsou certifikovány evropským certifikačním standardem Öko-Tex – v našem případě první třídy (tedy pro děti do tří let). Látky, které naši dodavatelé takto certifikovány nemají, necháváme testovat v českých laboratořích, kde získáváme certifikaci nezávadnosti pro děti do tří let na základě kontrolních parametrů, které svojí přísností převyšují ty evropské. Plnění veškerých legislativních požadavků je u nás pravidelně ověřována pracovníky kontrolních orgánů. Myslíme si, že není problém, že některé ze surovin na výrobu látek jsou nakoupené v zahraniční, protože mnohdy to ani nelze jinak (například bavlnu v ČR vypěstovat není možné). Co je pro nás ale zásadní, je, kolik procent výrobního procesu finálního produktu proběhne například v často zmiňované Číně, a kolik v České republice nebo v Evropě. Výroba u nás totiž probíhá za etičtějších podmínek - jednak směrem k pracovní síle (nezneužívání, adekvátní mzdy, zdravotní, sociální a důchodové pojištění, placená mateřská, dostupnost vzdělání, rovnoprávnost žen...), ale i směrem k životnímu prostředí (emise - normy na odpadní vody a zplodiny, nakládání s odpadními materiály...), což je to, co cenu zvyšuje. Pro nás v Anavy je důležité šít naše výrobky právě z materiálů, které jsou sice dražší, ale nenesou na sobě zátěž v podobě zneužívání lidí a poškozování životního prostředí.
 • Anavy je na trhu již od roku 2009, kvalita výrobků je tedy bezpečně prověřena. Stejně jako chování se na trhu v souladu se směrnicemi a zákony České republiky, které jsou silně prozákaznické.


 • Deklaraci kvality a oblíbenosti získala značka Anavy několikrát v soutěž Plenka roku. Značka se stala absolutním vítězem s největším počtem hlasů v roce 2011, 2012 a 2013. Tato anketa probíhala od roku 2011 do roku 2016 a pleny Anavy se vždy pohybovaly na horních příčkách. V roce 2016 tato anketa zanikla a v současné době neprobíhá žádná jiná spotřebitelská anketa zaměřená na látkové pleny.
 • Anavy kromě samotných výrobků nabízí také poradenský servis. S námi vás čeká přátelský přístup a vstřícnost při zodpovídání vašich dotazů. V korporátních společnostech nebo při nákupu "nevím od koho", vám tento servis může chybět.
 • Anavy má jako jediný e-shop prodejce plen interaktivního webového Průvodce sestavením výbavičky, který vám může ušetřit mnoho času tráveného přemýšlením „co a v jakém množství nakoupit“.


 • Anavy vás nenutí do koupě celé výbavy naráz, naopak vás podpoří v postupném objevování ideálního plenkového systému pro vás. I proto vyvinula a nabízí testovací sadu za zvýhodněnou cenu.
 • Pro výrobu používáme pouze dlouhodobě ověřené materiály a neexperimentujeme na zákaznících. Každý nový materiál nejdříve pečlivě testujeme, ne jen laboratorně, ale i uživatelsky.
 • U plenek Anavy nepřichází zadeček miminka do styku s polyesterem, protože na savá jádra používáme bambusové froté = viskóza, která je z 80 % rostlinného původu; zbývajících 20 % tvoří polyester, který je však u našich plen v rubu úpletu (PES je přidáván pro vyšší pevnost a životnost výsledného materiálu a NEpřichází do styku s pokožkou dítěte, protože naše pleny jsou šité tak, že tento podklad je skrytý uvnitř). Navíc v našem bambusovém froté je surovina pro těchto 20 % polyesteru získávána z recyklovaných plastových lahví. Jednou naší plenou se savými jádry zrecyklujeme dvě plastové lahve! Na polyesterový flís má mnoho dětí dráždivou reakci a navíc uvolňuje do vody, následně do moře atd. PES mikrovlákna.
 • Anavy plenkový sortiment poskytuje flexibilitu. Nejenže nabízí plenky pro mnoho způsobů a druhů zabalení děťátka, a i různé materiály, aby si každý mohl vybrat, co mu nejvíce bude vyhovovat, ale přináší také variabilní řešení pro různé ekonomické situace v závislosti na to, kolik chcete do pořízení plenkové výbavičky investovat. Pokud je vaší prioritou ušetřit, nakoupíte jen pár svrchňáčků a cca 50 ks bavlněných čtvercových plenek a celou výbavu pořídíte zhruba za 3 500 Kč. Moderní výbavu, složenou z kalhotkových plenek i plenek vše v jednom, pořídíte za cca 10 000 Kč.
 • Anavy nebalí své výrobky do žádných přebytečných obalů, co následně skončí v koši. Pomáhá tak regulovat enormní množství těžko rozložitelného odpadu. Obaly od jiných dodavatelů (krabice, sáčky, výplně) jsou efektivně recyklovány a využity k zabalení expedovaných objednávek.
 • Anavy vyrábí další látkové zboží, které se vám při péči o miminko bude hodit. Více se s ním můžete seznámit v článku Co látkového od Anavy se vám může ještě hodit.
author

Jana Krátká

Máma tří dětí, příznivec všeho jinakostního (ale zároveň jakostního, tedy i značky Anavy:-)) a naše spolupracovnice.