Menu

Blog

Co látkového od Anavy se vám může ještě hodit

V tomto článku jsme pro vás připravili přehled dalšího látkového zboží od Anavy, které nabízíme v souladu s naší filozofií nezatěžovat prostředí, ve kterém chceme žít, zbytečnými jednorázovými pomůckami a redukovat odpad domácnosti. Materiály a celkové provedení jsme volili tak, aby se miminkům dostávalo té nejjemnější péče na straně jedné, a na straně druhé, aby pomůcky doprovázející vaše přebalovací období byly co nejvíce praktické. Stejně jako ty, které nabízíme pro mateřství a ženství. Vše vyrábíme v České republice převážně z českých materiálů, případně evropských (když není možné materiál požadované kvality získat v ČR).

Přebalovací podložky

Naše přebalovací podložky jsou ekonomickou a ekologickou variantou ke klasickým jednorázovým. Koncept je v souladu se Zero Waste a vy sami tak podpoříte redukci odpadu vaší domácnosti. Podložky využijete doma, na cestách, u lékaře… Dodáváme je ve dvou variantách - s PULem a s kočárkovinou.

Pytle na pleny

Naše pytle na pleny mají všestranné využití. Hodí se na skladování použitých plen doma i na cestách, ale i transport mokrých plavek či oblečení atd. Vyrábíme je pro vás ve třech velikostech - S (pojme 3 pleny), M (pojme 5-6 plen), L (pojme 10 plen).

 

Látkové ubrousky

Naše látkové ubrousky jsou ekologickou, zdravou a v neposlední řadě ekonomickou alternativou ke klasickým vlhčeným ubrouskům. Jejich používáním značně redukujete množství odpadu vaší domácnosti v souladu se Zero Waste. Použijte je s vlastním roztokem (heřmánek, čistá voda...) nebo s mycím olejem Medvídek, který najdete v naší nabídce. Ubrousky využijete také k omývání pusinky, utírání ručiček atd.

Žínky

V prvních měsících života novorozence doporučujeme omývat miminko co nejjemnější, nepórovitou tkaninou. Můžete je u nás zakoupit ve dvou variantách - bambusovou Anavy a bavlněnou Tetra.

 

Nakupovat

 

Osušky

Jemná pokožka miminka si žádá na osušení po koupeli měkký a šetrný přírodní materiál. Ten se vám nabízí námi dodávanou Libštátskou tetra osuškou. Má vysokou savost, takže není potřeba citlivou kůži miminka třít. Lze ji vyvářet, rychle schne a je stále měkká. Libštátské Tetra osušky jsou vyrobeny ze 100% bavlny a díky použití technologie tkaní v dutinné vazbě je zaručena zvýšená savost a měkkost.

Zavinovačka

Naše zavinovačka je tenká a pružná z čisté merino vlny o rozměrech 110x110 cm. Běžné rychlozavinovačky mají rozměr pouze 75x75 cm, takže z nich miminka brzy vyrostou. Do naší zavinovačky se pohodlně vejde i roční dítko, pokud se ovšem ještě nechá zavinout :-) Později ji využijete jako dečku.

 

Látkové vložky do podprsenky

Díky měkkosti použitých materiálů se naše vložky do podprsenky pěkně přizpůsobí tvaru vašeho těla. Vyrábíme je ve třech variantách (bambusové froté - přírodní, částečně nepropustné flís a nepropustné PUL). Jsou navíc skvělou alternativou jednorázovým papírovým, v souladu se Zero Waste, kdy jejich používáním redukujete odpad vaší domácnosti.

Video

Nakupovat

Užívejte váš vzácný čas s miminkem i s vědomím, že naše výrobky jsou šité z kvalitních přírodních materiálů. U žádných našich plen totiž nepřichází zadeček miminka do styku s polyesterem, protože na savá jádra používáme bambusové froté – vlákno, které je z 80 % rostlinného původu (zbývajících 20 % tvoří polyester, který je však u nás v rubu úpletu (pro vyšší pevnost a životnost materiálu) a ten nepřichází do styku s dětskou pokožkou). Na polyesterový flís má mnoho dětí dráždivou reakci a navíc se rád „zanáší“ pracími prostředky a krémy na zadeček, čímž se snižuje jeho schopnost vsakovat. Více o našich plenách si můžete přečíst např. v článku Přehled typů látkových plen.

Za představení dále stojí dámská hygienická pomůcka, kterou lze také používat ve variantě šetrnější k životnímu prostředí - tedy ve variantě látkové.

Dámské vložky

Anavy jemné dámské vložky s nádechem luxusu. Jsou bezpečnou, ekonomickou a ekologickou (Zero Waste) alternativou pro dny vaší menstruace, kdy si samy můžete zvolit typ, který je pro vás vhodný s ohledem na intenztu a také proměnlivost v průběhu trvání cyklu. Vybírat tedy můžete mezi našimi Anavy Intimate a Anavy Basic (velikost slipová/denní/noční). Například slipové vám dobře poslouží i jako "jen" jištění při používání menstruačního kalíšku, či ve dnech, kdy se vaše menstruace hlásí či loučí třeba jen drobným špiněním (stejně tak během ovulace). Druhotný efekt Zero Waste (redukce odpadu domácnosti) vám dodá ještě lepší pocit z jejich používání.

Video

Nakupovat

 

Kosmetické odličovací tampony

Látkové tampony o průměru 9 cm, které mají z lícové strany bambusové froté a z rubové bavlněného beránka. Díky tomu poskytují příjemné a zároveň efektivní očištění pletí. Navíc mohou být vaším jednoduchým krokem k ještě více Zero Waste domácnosti.

Video

Nakupovat

 

Nákupní sáčky na potraviny

Textilní sáčky Anavy vám skvěle nahradí jednorázové igelitové. Vaše nakupování tak může být příjemnější o pocit, že pomáháte nezvyšovat enormní množství plastu. Anavy nákupní sáčky jsou vyrobeny ze síťoviny certifikované pro styk s potravinami a můžete je používat opakovaně. Pro větší variabilitu vám nabízíme dvě velikosti a obě ve čtyřech barvách (k barevnému rozlišení slouží všitá textilní etiketa s logem). Zakoupit lze i zvýhodněná balení s dalším (přepravním) sáčkem.

 
author

Jana Krátká

Máma tří dětí, příznivec všeho jinakostního (ale zároveň jakostního, tedy i značky Anavy:-)) a naše spolupracovnice.