Novinka - Bezvodý lanolin Anavy

Novinkou měsíce dubna je Bezvodý lanolin Anavy, který potěší nejen příznivce svrchních vlněných kalhotek. Lanolin (lat. Adeps lanae) je unikátní přírodní látka živočišného původu, získaná ekologicky šetrným způsobem. Na trhu se objevují lanoliny různé kvality, je proto dobré pohlídat si certifikát kvality i kontinent, odkud lanolin pochází.
 
 
 
 

Co je to lanolin?
Lanolin je látka chemicky příbuzná s voskem. Ovce domácí jej vylučuje svými mazovými žlázami – lanolin chrání její vlnu před promočením. Má antibakteriální schopnosti.

Jak se získává lanolin? 
Ovce se ostříhají, vlna se pere a následnou centrifugací se získává lanolin. Ten se uplatní ve farmacii nebo  kosmetice, zbylá vlna potom na přízi nebo na plst.

Proč je lanolin tak cenný?
Lanolin má excelentní hojivé účinky, podporuje hojení drobných popálenin, excelentně léčí suchou, suché, popraskanou a špatně se hojící pokožku, rychle a  účinně hojí ragády na prsou při potížích s kojením. Lanolin tvoří na pokožce ochranný film, vyhlazuje kožní nerovnosti, krátce po aplikaci dokáže výrazně snížit suchost kůže – má  jedinečnou schopnost vázat se s vodou v mezibuněčných prostorech a tvořit s ní emulze. Zlepšuje kvalitu lidské kůže i vlasů.

Praktické využití lanolinu:
- odřený nos po rýmě
- ragády na prsou při potížích s kojením
- odřeniny a lehké popáleniny
- suchá a popraskaná kůže na hřbetech rukou ze suchého počasí
- suché rty, suchá a popraskaná kůže na chodidlech
- zjemnění suchých vlasových konečků
- po přidání do šamponu zabraňuje tvorbě lupů, suché a šupinaté pokožky hlavy
- přidáním do mycí směsi působí proti usazování vodního kamene na obkladech a bateriích
- přidáním do mycí směsi na umytí oken zabraňuje tvorbě vodních stop po dešti

Na co lze použít Bezvodý lanolin Anavy?
Náš Bezvodý lanolin Anavy je určen na přípravu impregnační lázně na svrchní vlněné kalhotky, je atestovaný Státním zdravotnickým ústavem na ošetření textilu, který je ve styku s pokožkou miminek a dětí do 3 let. Plnění do kelímků proběhlo v certifikovaném provozu pro výrobu kosmetiky – přeplněním do nových obalů vzniká ze zákona nová povinnost jej testovat, proto přeplňování "doma na koleni" není z hlediska předpisů přípustné. Pro použití na kůži jej oficiálně nemůžeme doporučit, protože na to by byl potřeba ještě mnohem dražší atest, než který jsme absolvovali. Lanolin je evropského původu (na rozdíl od většiny běžně dostupných lanolinů z Číny), má farmaceutickou kvalitu – pod 1 ppm zbytkových pesticidů, běžný kosmetický lanolin jich obsahuje až 1000x více. Oficiální nemožnost doporučit jej na mazání na kůži je dána čistě legislativními úskoky...

Přípravek nebyl testován na zvířatech!
Bezvodý lanolin Anavy prošel na Státním zdravotním ústavu testem kožní snášenlivosti u lidí (výzkum proveden na dobrovolných lidských účastnících podle etické směrnice pro biomedicínský výzkum)

Je lanolin hypoalergenní?
Většina lidí snáší lanolin bez problému, malému procentu osob s dlouhodobými kožními problémy může způsobovat alergické reakce.


Autor: Hana Křivánková

  
Použité obrázky:
Anavy
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/c3/ea/6d/c3ea6d43a7a22c27c9dccd52d137dbbb.jpg
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.